7. közösségi beszélgetés

Az új balástyai emlékházban, augusztus közepén megtartott közösségi beszélgetésen kiértékelésre került a Bringasuli és az Ifjúsági nap.

Az Iskolaváró, a Bűnmegelőzési és az Értéktár kiállítás tervezése szerepelt még a témák között.

A résztvevők hasznosnak találták a júniusi kerékpáros programot. Több pedagógus és szülő is jelen volt, akik megerősítették, hogy ezek a közlekedésbiztonsági programok időről időre hasznosak a gyerekeknek. 

Az Ifjúsági nap nagy siker volt. Főleg a délelőtti sportos programok arattak nagy sikert. A beszámolók alapján főleg a családias hangulat tette élvezhetővé a programot, ami eddig nem volt jellemző a települési rendezvényekre.

Az Iskolváró program egy jó ráhangolódás lesz úgy a gyerekeknek, mint a tanároknak. Több ötlet hangzott el, így már vannak is olyanok a megbeszélésen részt vevők közül vállalnak ott közösségi munkát, például itt vetődött fel az íjászat.

Sok véletlennek köszönhetően, mivel a rendezvénynaptár is szerencsésen módosult és az új balástyai emlékház is közben kialakításra került, felvetődött a gondolat, hogy az értéktár kiállítást ebben az új három helyiségből álló épületben kellene berendezni, akár állandó tárlat jelleggel. Ezt egyöntetűen támogatták jelenlévők, sőt mindhárom szobának három felelőse is lett a beszélgetésen résztvevőkből.

A bűnmegelőzési programnál körvonalazódott, hogy a szenvedélybetegségekkel kapcsolatban kellene előadást tartani a pedagógusok és szülők pedig kiemelték, hogy a balástyai általános iskola végzőseit mindenképpen be kellene vonni a programba.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük